Ballina Aktualitet Petrit Vasili: “Reforma vdiq,rroftë reforma”, qeveria sot i vuri vulën drejtësisë

Petrit Vasili: “Reforma vdiq,rroftë reforma”, qeveria sot i vuri vulën drejtësisë

SHPËRNDAJE

Sot në Komisionin e Ligjeve u diskutua çështja e prokurorit të përgjithshëm dhe zgjedhja e përkohshme e pasuesit. 

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka reaguar në lidhje me veprimin e maxhorancës ku sipas tij komisioni i ligjeve i vendosi vulën ngjarjes historike të korrikut të vitit 2016.

Sipas Vasilit, Komisioni i Ligjeve asgjesoi 140 votat e Kuvendit dhe me këtë akt përfundimtar qeveria ka zhytur në kaos të vërtetë reformën në drejtësi.

Statusi i Vasilit në Facebook:

“Komisioni i ligjeve asgjeson 140 votat e kuvendit, qe i vune vulen reformes ne drejtesi naten e 21-22 korrikut 2016.

Reforma vdiq,rrofte reforma”.

 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakSupë e shijshme me roshnica
Artikulli tjetërBB: Personeli në spitalet shqiptare s’ka lidhje me shëndetësinë, 35% e stafit nuk janë mjekë