Ballina Aktualitet I premtuan se do të punësohej si mësuese, mashtrohet 35-vjeçarja, arrestohen dy...

I premtuan se do të punësohej si mësuese, mashtrohet 35-vjeçarja, arrestohen dy autorët

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme dy persona pasi akuzohen për mashtrim.

Dy të arrestuarit, respektivisht 28 dhe 52 vjeç, banues në Tiranë i kanë marrë një shumë eurosh 35-vjeçares nga Fieri pasi i kanë premtuar se do ta ndihmonin të emërohet mësuese në Tiranë.

“Më datë 13.02.2018, u referuan materialet më Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për shtetasit Xh.M i dënuar më parë, 28 vjeç, dhe L.M, 52 vjeç, respektivisht banues në Tiranë e Fier, pasi me anë të mashtrimit, se do ta ndihmonin të emërohej mësuese në Tiranë, i kanë marrë një shumë eurosh shtetases A.P, vjeç 35 banuese në Fier. Neni 143 i Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e policisë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakVetëhelmohet me fotoksinë, 54-vjeçarja nga Lezha humb jetën në spital
Artikulli tjetërShqipëria po shuhet, ja të dhënat e tjera të trishta të INSTAT