Ballina Aktualitet Presidenti Meta shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të...

Presidenti Meta shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të Dr. Polikron Çela

Presidenti i Republikës, Ilir Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Dr. Polikron Çela.

“Me hidhërim të thellë mësova lajmin e ndarjes nga jeta të mjekut të njohur e të devotshëm e të palodhur të fëmijëve, pediatrit Polikron Çela.

Kontributi i tij spikat edhe nga studimet shkencore në fushën e mjeksisë dhe botimit të disa veprave të rëndësishme”.

Duke ndarë me ju dhimbjen e thellë për humbjen e këtij mjeku të vecantë, i përcjell ngushëllimet më të thella të gjithë familjarëve dhe të afërmëve të tij e njëkohësisht gjithë bashkëpunëtorëve dhe kolegëve të të ndjerit Çela.

Iu prehtë shpirti në paqe!”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook