Ballina Aktualitet Publikohen për herë të parë pamjet e parkingut nëntokësor te sheshi Skënderbej...

Publikohen për herë të parë pamjet e parkingut nëntokësor te sheshi Skënderbej (VIDEO)

Sheshi Skënderbej do të ketë një parking nëntokësor me kapacitet 358 vende duke i dhënë zgjidhje edhe problemit të parkimit të automjeteve në zonën e qendrës së qytetit.

“Dualajm.com” siguron videon e publikuar në rrjetin social Facebook nga kryebashkiaku Erion Veliaj.

Ndërkaq punimet në parkingun nëntokësor tek Sheshi Skënderbej po shkojnë drejt finalizimit.

Projekti parashikon që hapësira të këtij parkingu, të përdoren edhe për aktivitete të ndryshme.

Për herë të parë, do të instalohet edhe një sistem për karikimin e automjeteve që pëdorin energji elektrike, duke e renditur Tiranën mes qyteteve më të zhvilluara që aplikojnë një projekt të tillë.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakKukës, arrestohet 27 vjeçari, i bënte presion 21 vjeçares për martesë
Artikulli tjetërTiranë – Pijanecët e zhurmshëm të një lokali nate dhunojnë me mjete të forta efektivin e policisë