Ballina Aktualitet Saimir Tahiri në rreth të zi, ja cila detyrë i hiqet këtë...

Saimir Tahiri në rreth të zi, ja cila detyrë i hiqet këtë herë nga Kuvendi

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, është hequr nga një tjetër detyrë në Kuvend.

Pas përjashtimit nga të gjitha funksionet në parti, mesa duket së fundmi i është hequr një tjetër detyrë nga Kuvendi, ajo e të qenit pjesë e Komisionit Parlamentar për Stabilizim Asociim.

Vendimi është bërë i ditur nga Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo, gjatë seancës plenare.

Pollo i ka kërkuar Kryetari të Kuvendit, që Saimir Tahiri të mos jetë pjesë e delegacionit të palës shqiptare, sepse “prezenca e tij në Komison me eurodeputetët të hënën dhe të martën dëmton reputacionin e Shqipërisë”.
Tahiri

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook
Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakMe yll të kuq në Kuvend, ja çfarë nuk u pa sot nga ekranet tuaja
Artikulli tjetërVIDEO/ Jaguar D-Type, pas 60 vitesh makina mit kthehet sërish