Ballina Aktualitet Shkarkohet nga detyra oficeri i policisë gjyqësore nga ministrja teknike e PD-së

Shkarkohet nga detyra oficeri i policisë gjyqësore nga ministrja teknike e PD-së

Një ditë pas shkarkimit nga detyra të Drejtorit të Burgut të Tropojës, Granit Kurmekaj, nga Ministria e Drejtësisë në kundërshtim me ligjin, pasi u përfshi në fushatë elektorale, vjen një tjetër shkarkim nga ministrja teknike e Financave, Helga Vukaj, e propozuar nga PD, pas marrëveshjes së 18 majit mes Ramës dhe Bashës.

Ministria e Financave e udhëhequr nga Helga Vukaj ka shkarkuar nga detyra oficerin e policisë gjyqësore Kliton Bistri, pasi  ky i fundit ka marrë pjesë në fushatë elektorale duke shkelur ligjin.

Ky është njoftimi zyrtar i Ministrisë së Financave:

“Ministria e Financave bën me dije shkarkimin nga detyra të specialistit të hetimit tatimor, oficer i Policisë Gjyqësore Kliton Bistri, për pjesëmarrje në kundërshtim me ligjin dhe urdhërin nr.65/2017 të Krzemistrit në fushatë elektorale, duke cënuar rëndë figurën e OPGJ dhe standartet zgjedhore”

 

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakAventura e dy kushërinjve shqiptarëve në autostradë merr jetën e pafajshme të një italiani
Artikulli tjetërNdërron jetë ish diktatori i Panamasë, Manuel Noriega