Ballina Aktualitet Sot nis sezoni i ri shkollor para-universitar, 495 mijë nxënës ulen në...

Sot nis sezoni i ri shkollor para-universitar, 495 mijë nxënës ulen në bankat e tyre

SHPËRNDAJE

Sot ka nisur një tjetër vit shkollor për nxënësit dhe mësuesit i cili pritet të jetë edhe njëherë frytdhënës dhe pse jo drejt rrugës së përmirësimit të arësimimit të fëmijëve tanë.

Ky vit gjithashtu do jetë i ngarkuar ku pritet që shkollat të hapin dyert për më tepër se 495 mijë nxënës në rang kombëtar nga ku 32858 do jenë fëmijë të klasave të para që do ulen për herë të parë në bankat e shkollës dhe për të nisur rrugëtimin e jetës së tyre nëpërmjet saj.

Policia ka shtuar efektivët e policisë për ruajtjen e rendit publik dhe sigurinë e vogëlushve në shkolla, teksa rëndësi iu kushtua edhe trafikut i cili pritet të jetë i rënduar nga sot e mbrapa që ka shkollë.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakRrëfimi tronditës i një studenteje nga veriu: Shefi më ngacmonte në zyrë me video të “pista”
Artikulli tjetërRama ka një lajm befasues për Shqipërinë: Ja ku renditemi tek 136 ekonomitë botërore