Ballina Aktualitet Tiranë/Me mijëra euro transferohen në drejtim të paditur

Tiranë/Me mijëra euro transferohen në drejtim të paditur

SHPËRNDAJE

Teksa të gjithë e kanë vëmendjen tek fushata elektorale, në Tiranë ka ndodhur një ngjarje e pazakontë, ku një 51-vjecar ka denoncuar në polici vjedhjen e një shumë të konsiderueshme parash.   

Burime nga policia e Tiranës bënë me dije se persona ende të paidentifikuar, nëpermjet mashtrimit duke ndërhyrë në e-maile, kanë mundur që të devijojnë një shumë parash e cila ishte destinuar të transferohej në Britanin e Madhe duke marrë në këtë mënyrë eurot online.

NJOFTIMI I POLICISË :
Më datë 07.06.2017, shtetasi me iniciale A.K, vjeç 51, banues në Tiranë, kallëzon se persona të paidentifikuar, me anë të mashtrimit, kanë ndërhyrë në e-mail, duke devijuar një transfertë bankare të destinuar për në një llogari në Britaninë e Madhe dhe i kanë marrë online një sasi eurosh. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 143/b i Kodit Penal

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakShkon në tualet, po tmerrohet nga ajo që sheh (VIDEO)
Artikulli tjetërPutin: Lufta SHBA-Rusi, një holokaost bërthamor. Askush nuk do të mbijetonte