Ballina Aktualitet Tiranë/Me mijëra euro transferohen në drejtim të paditur

Tiranë/Me mijëra euro transferohen në drejtim të paditur

Teksa të gjithë e kanë vëmendjen tek fushata elektorale, në Tiranë ka ndodhur një ngjarje e pazakontë, ku një 51-vjecar ka denoncuar në polici vjedhjen e një shumë të konsiderueshme parash.   

Burime nga policia e Tiranës bënë me dije se persona ende të paidentifikuar, nëpermjet mashtrimit duke ndërhyrë në e-maile, kanë mundur që të devijojnë një shumë parash e cila ishte destinuar të transferohej në Britanin e Madhe duke marrë në këtë mënyrë eurot online.

NJOFTIMI I POLICISË :
Më datë 07.06.2017, shtetasi me iniciale A.K, vjeç 51, banues në Tiranë, kallëzon se persona të paidentifikuar, me anë të mashtrimit, kanë ndërhyrë në e-mail, duke devijuar një transfertë bankare të destinuar për në një llogari në Britaninë e Madhe dhe i kanë marrë online një sasi eurosh. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 143/b i Kodit Penal