Ballina Aktualitet Transportonte drogë nga Shqipëria në Greqi, arrestohet në kufi 34-vjeçari

Transportonte drogë nga Shqipëria në Greqi, arrestohet në kufi 34-vjeçari

Në kuadër të operacioneve anti-drogë, policia greke ka arrestuar një 31-vjeçar gjatë kontrollit në kufi.

Policia greka ka ndaluar një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër. Gjatë kontrollit të ushtruar, brenda në automjet u gjetën dhe sekuestruan 4 çanta me 55 kg 770 gram drogë.

Sipas të dhënave policore, droga e tipit marijuanë ishte e ndarë në katër çanta.

Nha operacioni i zhvilluar, në pranga ka përfunduar shoferi 34-vjeçar, si dhe u sekuestruan makina, 1 celular dhe 2 karta SIM.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook