Ballina Aktualitet Turqia paralajmëron Trump: Mos e kalo “vijën e kuqe”

Turqia paralajmëron Trump: Mos e kalo “vijën e kuqe”

SHPËRNDAJE

Predidenti turk ka paralajmëruar se do të ndërpresë lidhjet me Izraelin nëqoftëse SHBA njeh Jeruzalemin si kryeqytet të saj.

Recep Tayyip Erdogan tha se kjo gjë do të kalonte “vijën e kuqe” për myslimanët.

Donald Trump nuk ka mundur të bëjë zyrtare njoftimin pas shumë shtete po i dalin kundër.

Mediat thanë se Erdogan do të ulë dramatikisht autoritetin e SHBA-së ndaj Jeruzalemit. Ky qytet është “molla e sherrit” mes Izraelit dhe Palestinës.

“Z. Trump! Jeruzalemi është vija e kuqe për myslimanët” tha Erdogan gjatë një deklarate për shtyp. “Ne mund të shkojmë akoma më tej duke ndërprerë marrëdhënien tonë diplomatike me Izraelin për këtë arsye”, shtoi presidenti turk.

Burimi “CNN’/ Përshtati “DuaLajm.com”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakKëto janë 5 arsyet përse nuk duhet të martoheni!
Artikulli tjetër“Hapet restoranti i parë në botë me mish njeriu”, zbulohet e vërteta e lajmit që tronditi botën