Ballina Aktualitet Vasili sulmon Ramën: Hajdutët e kryeministrit vjedhin qindra miliona euro me koncensione,...

Vasili sulmon Ramën: Hajdutët e kryeministrit vjedhin qindra miliona euro me koncensione, ndërsa për popullin…

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për deklaratën e bërë nga Edi Rama me banorët e Rrëshenit për shëndetësinë.

Me anë të një postimi në Facebook Vasili shruan se se abuzimet dhe koncesionet e Edi Ramës kanë lënë pa ilaçe qytetarët.

Postimi i Petrit Vasilit:

Koncesionet, hajdutet e kryeministrit, lane pa ilace mesuesen nga Rresheni.

Nje grua, njeherazi mesuese e nderuar ne Rreshen i thote shqip kryeministrit qe nuk i japin prej muajsh ilacin herceptine jetik per jeten e saj.
Kryeministri i kthen nje pergjigje sa idiote aq edhe te pashpirt,qe nuk ka faj as drejtori,as qeveria,askush, por e ka procedura.
Ai kryeministri eshte faji vete dhe i vetem,qe shkaterroi shendetesine.Qindra milione euro koncesione hajdute, qe u dha vetes dhe miqve ky kryeminister i papergjegjshem dhe i pandjeshem ndaj cdo dhimbje njerezore,lane mijra qytetare pa ilace.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook