Ballina Aktualitet Veliaj inspekton njësinë 9, jo më pa ujë

Veliaj inspekton njësinë 9, jo më pa ujë

Edhe banorët e njësisë administrative nr 9 të kryeqytetit nuk do të kenë më probleme me furnizimin me ujë të pijshëm, si pasojë e investimit të Bashkisë së Tiranës në rrjetin e ujësjellësit përkatësisht në rrugën “Sulejman Pasha” dhe  “Ded Gjo Luli”.

Punimet janë inspektuar nga kryetari Erion Veliaj, i cili theksoi se cdo njësi do preket nga dora e rilindjes urbanistike dhe ujit të pijshëm që është themelor.

Sot ne shkojmë me një investim i cili parashikon rritjen e lagjes edhe për 25 vitet e ardhshme, do të thotë planifikojmë rreth 1 mijë banorë me furnizimin e kësaj linje në lagje.”

Veliaj ka bërë një apel për banorët e pallateve që të zgjedhin administratorin e tyre që të përfitojnë nga Fondi Komuniteteve.

Ftoj të gjithë banorët që, së pari të zgjedhin administratorin e pallatit. Me të zgjedhur administratorin e pallatit, të vijnë në bashki dhe brenda javës u japim përgjigje me 50 për qind të investimit që kërkojnë të bëjnë në lagjen e tyre, qoftë një fasadë, eficencë energjetike, panele diellore.”

Veliaj tha që do vazhdojë punën në cdo cep të kryeqytetit për të vendosur akset dhe korsitë e bicikletave kudo.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakSekuestrohet Skafi , besohet se shpërndante drogë në Itali
Artikulli tjetërBlushi propozon ofertën e tij ironizuese ndaj PD