Ballina Aktualitet VIDEO/ Muzika, ushqimi i shpirtit për Gjyshin Faja; 104-vjeçari këngëtari më i...

VIDEO/ Muzika, ushqimi i shpirtit për Gjyshin Faja; 104-vjeçari këngëtari më i vjetër i grupit “Pleqtë e Krujës”

Për disa njerëz, mosha është thjesht një numër. Kështu edhe për Mustafa Aruçin, këngëtarin më të vjetër të grupi karakteristik “Pleqtë e Krujës” 104-vjeç.

“Kam hyrë për 104 vjec dhe hala nuk po du me ju nda edhe kët 100 vjec, nuk kam qejf me ju nda, deri në kohën e shpirtit, që të më dalë, të më dali me shokë, të mbajmë njëri-tjetrin me nder, të punojmë të gjithë për njëri-tjetrin e njëri për të gjithë”, tha ai për “DW”.

“Po ju them një fjalë, të rroni sa unë. 5 vëllezër dhe një motër kena qenë që jena rrit e i pari unë, i fundit unë”, tregon ai.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook