Ballina Aktualitet VIDEO/ Vrasja makabër me sopatë në Vlorë, zbardhen pamjet e arrestimit të...

VIDEO/ Vrasja makabër me sopatë në Vlorë, zbardhen pamjet e arrestimit të 40-vjeçarit

Policia ka publikuar një video ku shihet momenti i arrestimit të 40 vjeçarit, i cili vrau me sëpatë kushëririn e tij.

Bëhet me dije se arrestimi u bë mëngjesin e sotëm. Autori i ngjarjes është Dilaver Veshaj ndërsa viktima është Arben Veshaj.

Viktima u gjend i vdekur 500 metra larg banesës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gumenicë të Vlorës.

Njoftimi i Policisë së Vlorës

Vret me sëpatë të afërmin e tij, kapet dhe arrestohet në kohë rekord nga policia autori i ngjarjes.

Më datë 17.03.2018, strukturat policore të DVP.Vlorë kanë marrë njoftim se në fshatin Gumenicë, gjendet i pa jetë rreth 500 m larg banesës së tij shtetasi Arben Veshaj., 37 vjeç.

Si rezultat i një punë të mirëorganizuar dhe bashkëpunimi ndërmjet DVP.Vlorë, Delta Forcë, është bërë e mundur zbardhja e ngjarjes dhe kapja në kohë rekord e autorit, shtetasit:

LEXO EDHE:  Vlorë/ Sekuestrohen 22 kg kanabis në dy raste të ndryshme, shpallen në kërkim autorët

Dilaver Veshaj, 40 vjeç, banues në fshatin Gumenicë.

Nga veprimet hetimore paraprake dyshohet se të dy shtetasit janë konfliktuar me njëri-tjetrin për motive të dobëta, dhe më pas autori Dilaver Veshaj e ka goditur disa herë në kokë me mjet prerës (sëpatë), shtetasin Arben Veshaj, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook