Ballina Aktualitet Vjeshta nuk sjell surpriza, vendi po fillon të pushtohet nga vranësirat

Vjeshta nuk sjell surpriza, vendi po fillon të pushtohet nga vranësirat

SHPËRNDAJE

Vjeshta vjen pikërisht ashtu siç pritej, shtrëngatat e shiut dhe sigurisht uljet e temperaturave verore mbyllën gushtin që lamë pas duke shenjuar përfundimin e verës dhe nisjen e stinës së vjeshtës, por a do të kemi ndonjë surprizë nga moti për ta zgjatur edhe pak sezonin e pushimeve ? Kjo ngelet për tu parë.

Sipas Meteoalb, territori jonë do të përfshihet gjatë ditës së sotme me vranësira të cilat do të jenë kalimtare por shumicë e kohës ka për të pasur kthjellime por edhe kohë të bukur për të marrë disa rreze të lehta dhe jo të dëmshme. Vranësirat do të prekin kryesisht zonat tona veriore dhe verilindore.

Pasditja dhe mbrëmja do vazhdojnë të jenë nën ndikimin e kthjellimeve me vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit ndërsa me vranësira të dukshme mbeten zonat veriore – verilindore. Era do fryjë mesatarisht e fortë deri pas mesditës, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgë 2 – 3 ballë. Temperatura maksimale do të shënojë 31 gradë celcius.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakKapja e nipit diplomat të Hysni Kapos, fjalët e tij pas arrestimit: Në burg si gjithë të tjerët
Artikulli tjetërUragani “Irma” fillon të lërë pasojat, shkatërron një aeroport të gjithin në SHBA (Foto)