Ballina Aktualitet Zbulohet programi artistik për hapjen e “Sheshit Skënderbej”

Zbulohet programi artistik për hapjen e “Sheshit Skënderbej”

SHPËRNDAJE

Dita nesërme përveçse do shënojë hapjen e sheshit do kthehet dhe në një festë që do përfshijë gjithë qytetet e Shqipërisë brënda duke përfshirë valltarë nga gjithë trevat dhe këngëtarë të mirënjohur gjithashtu.

Nga një postim në facebook për gjithë kuriozët dhe ata që duan të vijnë e ta shohin sheshin live Veliaj ka postuar programin që do të ndiqet ditën e nesërme.

Programi artistik

Rrjedh në këngë e ligjërime

Performancë me timpanë

“Vallja e dëborës” – Trimat e Jutbinës

“Fragment nga Eposi i Kreshnikëve” – Lahutarët

Performancë “Maj’e Krajit”

Ceremonia e ngritjes së flamurit

Himni Kombëtar – Kori i TKOBAP

Fjalë përshëndetëse e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, z. Erion Veliaj

Fjalë përshëndetëse e Kryeministrit të Shqipërisë, z. Edi Rama

“Besa-Besë” – Grupi i Bënçës Tepelenë

“Janinës ç’i panë sytë” – Performancë e grupeve shqiptare dhe franceze

“Vallja e kaçakëve”

“Tanë Kako Tanë” – Grupi Çam

“Po vijnë krushqit” – Kori i TKOBAP

Fyejt e Gramshit

Valle e Tiranës

“Balada e Konofatit” – Grupi i Kolonjës

Valle e Ansamblit Folklorik të Rugovës

“Vajzë e Valëve” – Grupi i Himarës

Këngë arbëreshe

“Mbeç more shokë mbeç”

Vallja e Osman Takës

Grupi Ergjeria

Kori i Shkodrës

Valle e Dropullit

“Globi Rrotullohet” – Korale

Valle e Devollit Gorarçe – Grupi i fëmijëve të Korçës

Orkestrale e Mirditës

Muzikë nga filmi “Skënderbeu” – Kori dhe orkestra e TKOBAP

Tani nuk na mbetet gjë tjetër veçse të urojmë që ky shesh të jetë një pikë ku të mblidhemi më shpesh për programe artistike dhe më pak për ato politike.

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakTenton të rikthehet pas dështimit me Note 7, së shpejti në treg Galaxy Note 8
Artikulli tjetërMonika Kryemadhi : “Si trembem falangave të Haki Çakos”