Ballina Aktualitet Zgjedhjet në rrezik , çfarë u bë me listat e PD ?

Zgjedhjet në rrezik , çfarë u bë me listat e PD ?

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë një njoftim se sot në orën 18:00 do të miratohen listat e kandidatëve për të gjithë deputetët e PD-së që u dorëzuan mbrëmë pas mesnatës në këtë institucion.

Por çfarë nuk është thënë nga media ? Nga këto 140 emra vetëm 75 janë publikuar.

Burimet tona që janë interesuar pranë PD dhe KQZ thanë që JO, edhe pse nuk kanë pranuar të kenë një prononcim zyrtar.

Zëra të tjerë thonë se zgjedhjet janë në rrezik dështimi për shkak se sot duhej te shkonte fleta e votimit për të filluar shtypjen. Ndërsa nga ana PD ata kanë çuar dokumentacion të paplotë të kandidatëve të tyre ndaj mbledhja e sotme e orës 18:00 me gjasë do të dështojë.

Gjykata e Apelit Durrës lë në fuqi vendimin e mëparshëm, Dashamir Xhika mbetet në burg

“Hapja e portave drejt ferrit”, artikulli i ‘The Economist’ për ndryshimin e kufijve në Ballkan

FOTO/ Fejohet këngëtari i njohur shqiptar, publikon pamjet e shkëmbimit të unazave

DOSSIER/ “Të lidhur me tela me gjemba”, si u pushkatuan barbarisht nga komunistët 22 intelektualët shqiptarë

VIDEO/ Aksidenti fatal në Shkodër, 1 minutë heshtje në takimin Vllaznia-Teuta

Bulqizë/ Mbulohet nga dëbora, furgoni me 9 pasagjerë bllokohet 2 orë në rrugë

Vlorë/ Rikthehen atentatet me eksploziv, një tjetër shpërthim biznesi në mesnatë

Rrëfimi tronditës i 18-vjeçares shqiptare: Prindërit më mbajnë të burgosur në shtëpi, duan të më…

VIDEO/ Plagosja e dyfishtë në Tiranë, publikohen pamjet e sherrit mes dy grupeve

“Deklaratat për presidentin e përbashkët Shqipëri-Kosovë”, reagon Vasili: Vendi digjet, Rama…

Artikulli paraprakLetër motivuese nga trajneri Bogdani për përfaqësuesen U-19. (Foto)
Artikulli tjetërPanik me armë nga një ish i burgosur, qytetari dixhital thotë militant i PS