Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, reagon për votimin e Shqipërisë kundër Amerikës në çështjen e Jerusalemit.

Vasili akuzon kryeministrin Rama se ka marrë para për të votuar pro rezolutës që dënon vendimin e SHBA-ve dhe presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin kryeqytet të Izraelit.
 
Statusi i Vasilit:

“Kryeministri i vockël i Shqipërisë i hedh vickla Amerikës. Gajasje e madhe vërtet! Ky kryeministër për pesë lekë voton edhe kundër vetes. Interesante është se tani ne e dimë, por edhe Amerika e di se kush ia dha lekët”.

Vasili fb

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook