Pas deklaratës së Xhisiela Malokut, e cila akuzoi opozitën se ishte ajo që kishte vendosur eksplozivin në banesë, ka ardhur reagimi i parë nga Partia Demokratike.

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, përmes në një status në FB thotë se vajzën e ka nxjerrë mazhoranca të bëjë ato deklarata.

Statusi i plotë
Keta kalojne dhe fantazine…Qe mund ta nxirrnin ate vajzen te deklaronte se e kishte vene vete tritolin e mendova , po qe te deklaronte pas Ramballes , se ja kishte vene opozita nuk arrita ta imagjinoja.

Ja pra dhe bomba ne ambasaden jugosllave u gjet…

Rama i kalon vertete me distance paraardhesit e tij ne te keqe.