Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar pas akuzave të bërë publike nga Partia Demokratike kundrejt qeverisë.

Sipas Pd-së, qeveria po mbledh të dhëna personale të prindërve dhe pacientëve për zgjedhjet e ardhshme.

Menjëehrë ka ardhur dhe reagimi i Bujar NIshanit, i cili përmes një statusi në ‘Facebook’, e cilësoi skandal veprimin e qeverisë, që sipas tij nuk ndodh në asnjë vend normal.

Mes të tjerash ai u bëri thirrje shqiptarëve të veprojnë.

Reagimi i Nishanit:
Qeveria shqiptare urdhëron marrjen e të dhënave personale të shqiptarëve duke përdorur shkollat dhe spitalet.
Qëllimi : manipulimi i zgjedhjeve !
Një skandal që nuk mund të ndodh në asnjë vend normal.
Bota demokratike duhet ta dënoj këtë praktikë autoritariste.
Veproni tani!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook