Ambasada Amerikanë në Tiranë ka rikujtuar të gjithë ata janë të interesuar për viza amerikane, ka vetëm një procedurë të saktë për të aplikuar, ja cila është.

Ambasada amerikane iu kujton se, të gjithë ata janë të interesuar për viza amerikane janë të lirë të pyesin për çdo paqartësi. Në një mesazh në faqen e saj të ‘Facebook’-ut Ambasada shkruan se ka vetëm një procedurë për të aplikuar për vizë dhe për të duhet të pyesni ‘Anën’.

“🇦🇱 | Fatmirësisht, ne jemi ekspertë kur vjen puna tek aplikimi për vizë dhe u përgjigjëm saktë me herën e parë! Nëse zgjidhni të aplikoni për vizë, procedura është “një dhe vetëm një”. Aplikoni në mënyrë të saktë. 😊#PyetAnën 👩🏻💻”, shkruhet në mesazhin e Ambasadës Amerikane.

Pak ditë më parë Ambasada njoftoi se të gjithë të interesuarit për viza, mund të pyesnin për procedurën çdo të enjte. Ndërsa ata do të merrnin pas çdo përgjigje për paqartësitë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook