Ambasadori amerikan, Donald Lu është takuar me Lulzim Bashën në selinë e PD.

Takimi Basha-Lu nisi në orën 12:00 dhe zgjati 20 minuta.

Momentalisht nuk ka asnjë informacion zyrtar lidhur me temën e diskutimeve 

Takimi vjen pas akuzave të Partisë Socialiste për lobimit me kompani ruse.

Nga ana tjetër PD akuzon qeverinë për 613 kg kokainë të kapur në portin e Durrësit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook