Analisti Dritan Kaba, e ka cilësuar bashkëpunëtor në krim, gazetarin Muhamed Veliu, i cili detyroi të gënjente vajzën e dhunuar gjatë intervistës që i bëri.

Sipas Kabës, gazetari Veliu refuzoi të shihte raportet mjekësore që vërtetonin dhunën e ushtruar mbi Xhisiela Malokun, por e detyroi këtë të fundit që të mohonte gjithçka.

Pas statusit të Kabës ka patur edhe replika mes tij dhe gazetarit Veliu.

Postimi i Kabës:
Mos ja vini re Metit dhe Tanit, ata jane thjesht çuna “te llastuar”! Ata nuk e shohin kete!

REAGIM PAS NJE KOMENTI !

Per ata qe e keqkuptojne ai puna e Muhamed Veliu qe nuk i pa as djegiet me cigare, nuk kerkoi te shihte as raportin mjeksor, por perkundrazi e detyroi viktimen te genjente per ngjarje qe ajo nuk ishte prezent, kjo foto eshte ilustruese.

Por intervista e Muhamed Veliut eshte reale, ne syte e te gjitheve, por eshte kriminale.

Ai duhet te merret i pandehur si bashkepunetor ne krim!

Pedagogeve te gazetarise do i keshilloja qe intervistene Metit ta fusin ne kurikul, me disa ore shpjegime dhe ushtrime, dhe me nje seminar te veçante. Me temat : Si mund te behet gazetari bashkepunetor ne krim dhe KURRE mos intervisto keshtu!