Anija shqiptare ‘Butrinti’ shpëton një gomone me 41 emigrantë në detin Egje.

Emigrantët ishin nisur nga brigjet e Çeshmes në Turqi për në ishullin Kios në Greqi.

Në gomone ndodheshin edhe 10 fëmijë dhe 7 gra, 2 prej të cilave shtatzënë.

Anija Butrinti e Forcës Detare ia dorëzoi 41 emigrantët një anijeje të Frontex.

Anija ‘Butrinti’ patrullon në kuadër të operacionit të NATO-s në detin Egje.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1612″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook