Moderatorja e njohur e ekranit Arbana Osmani është përfolur dje se po kalon një krizë në martesën e saj dhe se ajo dhe bashkëshorti i saj janë në prag divorci.

Arbana dhe bashkëshorti i saj kanë një lidhje që prej 16 vitesh dhe së bashku kanë edhe një djalë, i cili quhet Jon.

Moderatorja nuk jeton më në njëjtën shtëpi me partnerin por në një shtëpi më vete, së bashku me djalin. Si dhe  gjatë puntatave më të fundit, Arbana është shfaqur në emisionin ’Dua të të bëj të lumtur’ pa unazën e martesës në gisht.

Ndërsa nga vetë moderatorja deri më tani nuk ka asgjë reagim.