Është arrestuar ditën e djeshme në Athinë shqiptarin 27-vjeçar pasi akuzohet për disa grabitje në zonën e Exarchia si dhe në qendër të qytetit të Athinës.

27-vjeçari është arrestuar në flagrancë pasi po tentonte të kryente një vjedhje. Pas hetimit të policisë u vërtetua se i riu shqiptar ishte i përfshirë në një sërë veprash penal.

Shqiptari akuzohet akuzohet për grabitjen e një dyqani, tre personave dhe dhjetë makinash.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook