Gjatë ditës së djeshme kryeministri Rama prezantoi portalin: “Infermierë për Shqipërinë”, një platformë që do të ofrojë mundësi reale për punësimi sipas një sistemi transparent të vlerësimit dhe meritës.

Rama premtoi se mbi të gjitha do të sigurohet që infermierët të mos ndahen sipas partive dhe as të fitojnë apo humbasin vendin e punës sipas partive.

Të shumtë kanë qenë dhe komentuesit që i kanë shkruar Ramës. Një qytetar i shkruan se kryeministrit po përgatit “funeralin” e shëndetësisë, pas “vdekjes” së arsimit.

Por kreu i Qeverisë nuk e la pa përgjigje qytetarin, duke i dhënë një përgjigje epike dhe ironike.

Komentuesi: Demagogji. Do veprojne si ne arsim ! Hoqen te mencurit dhe kane vendosur budallenj! Arsimi vdiq tani po i përgatisin funeralin edhe shëndetësisë!

Replika e Ramës: Hahahahahahhaah o zot! Arsimi vdiq pasi lulezoi per cerek shekulli tani do vdesë shëndetësia! Te marrsha te keqen e mendjes Artan e paske drite e dituri 🤩

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook