Asllan Dogjani një nga “Jetimët” e listës së Bashes shkruan në facebook se nuk ka ndërmend të dorëhiqet vec për ktë shkak por që do vazhdojë të luftojë për fitoren e PD në zgjedhjet e 25 Qershorit.

Ai shkruan në Facebookun e tij personal :

“Duke u nisur nga mesazhet e shumta qe me keni derguar dhe ne pamundesi per tju kthyer pergjigje nje nga nje dua tju nis kete mesazh Fillimisht dua tju falenderoj pa mas dhe mirenjohje pa fund per te gjithe ju qytetaret e Kamzes, Paskuqanit, Tiranes, Kukesit, Hasit, Tropojes dhe gjithe qytetareve shiptar qe ne keto dy vite te jetes parlamentare me keni ndihmuar, vlersuar dhe se bashku kemi mundur dhe kemi bere gjithcka per te mbrojtur te drejtat dhe lirite tuaja. Une nuk dorzohem por ju bej thirrje qe te vazhdojme se bashku per fitoren e partise demokratike, te vazhdojme se bashku dhe te mos lejojme askend qe te abuzoj me ne dhe me te drejtat tona Une nuk dorzohem por do te vazhdoj bashke me ju dhe do te bej cmos per ju, per tju mbrojtur ashtu siq kam bere deri me sot ne parlament dhe do ta beje perseri me knaqesine me te madhe. Do te jem atje bashke me ju sa here te me kerkoni dhe sa here te keni nevoje per te protestuar e reaguar kur ju shkelen te drejtat tuaja Te vazhdojme se bashku dhe me 25 qershor ti largojme keta pushtetar qe kane abuzuar me ju, ju kane dhunuar, varferuar. Se bashku mund dhe do ja dalim”