Sapo është mbyllur në Olimpico në barazim 2-2  kryesfida e javës së 14-të mes Romës dhe Interit.

Zikaltërit kaluan të parët në avantazh ,me golin e Keita Balde në minutën e 37-të të ndeshjes. 

 por Cengiz Under barazoi rezultatin 6 minuta pas fillimit të pjesës së dytë.  Vetëm 15 minuta më vonë, Ikardi riktheu Interin në avantazh dhe dukej se ky do të ishte goli i fitores, por fjalën e fundit në këtë sfidë e tha Kolarov, duke vendosur rezultatin final, 2-2.

Nga ky barazim interi është në vëndin e dytë, dhe është rënditur me 29 pikë, ashtu sikurse dhe Napoli. nderkohë që me 11 pikë rënditet Juventusi .

Roma nga ana tjetër renditet në vendin e shtatë me 20 pikë.