Një atentat është kryer ndaj një shqiptari në mes të Athinës.

Identiteti i tij ende nuk është bërë i ditur, por referuar informacioneve të përcjella nga mediat greke mësohet se ai është qëllura nga një mjet, dhe pas kësaj autorët janë larguar nga vendngjarja.

Dëshmitarët në vendngjarje kanë treguar se një person me një armë të mbështjellë me shall kanë qëlluar me dy plumba në gjoks shqiptarin dhe më pas një makinë me dy të rinj të tjerë është afruar dhe ka marrë atentatorin.

Mediat greke raportojnë se shqiptari i plagosur është dërguar menjëherë në spitalin “Shën Olga”.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook