Policia e Elbasanit ka shoqëruar 4 persona, të dyshuar si autorë të atentatit në Shkodër, ku mbeti i plagosur biznesmeni Lulzim Kulla.

Ngjarja e 13 janarit e shënuar në Shkodër, ku mbetën të plagosur 8 persona, mes tyre i shënjestruar dhe Lulzim Kulla.

Policia e Elbasanit në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit” ka shoqeëruar 4 persona lidhur me atentatin e ndodhur në qytetin e Shkodrës.

Sipas burimeve dyshohet se të arrestuarit vendosën tritolin në lagjen ‘Rus’ dhe organizuan atentatin e 13 janarit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook