Njihuni me fshatin më të ftohtë në botë, ku temperaturat arrijnë deri në -62 gradë.

Fshati më i ftohtë në botë është Oymyakon në Siberi. Temperaturat në minus aty shkojnë deri në ekstrem.

Temperatura mesatare gjatë muajit Janar në fshatin rus është -50 gradë celcius, por këtë vit termometri i ri elektronik ka regjistruar -62 gradë celsius.

Në këtë fshat muajt më të ngrohtë janë Qershori, Korriku dhe Gushti, atëherë kur banorët i gëzohen rrezeve të ngrohta të diellit.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook