Makina më e vogël e Audi-t ka shënuar shumë sukses që kur u nxorr në treg në vitin 2011, me 830 000 shitje deri tani.

Audi i ri A1 premton më shumë teknologji dhe prakticitet, modeli do të dalë në shitje muajin që vjen.

Makina është e bazuar në platformat e njëjta të Volkswagen Polo dhe SEAT Ibiza. Dizajni i saj është frymëzuar nga Sport Quattro, në krahasim me paraardhësit e tij çatia e zezë dhe e theksuar i japin një pamje më agresive./automjet.al

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook