Aurela Gaçe është një nga këngëtaret me zërin më të fuqishëm dhe natyrën më energjike që ka njohur publiku shqiptar ndonjëherë, e pikërisht për këtë merr edhe shumë vlerësime.

Diçka që e dallon Aurelën nga artistët e tjerë, sipas saj, është fakti që ajo gjithmonë këndon live dhe ka një staf shumë të bindur dhe kamiona me foni që ja mundësojnë këtë.

Aurela edhe pse ka përgjithësisht natyrë pozitive, ditën e djeshme ka “shpërthyer” në Facebook, në një postim goxha të gjatë.

Nisur nga një komentues që i kishte shkruar “te paska ncjerr bllof tixhei me duket,” Aurela i ka dedikuar disa rrjeshta personit që e ofendoi duke thënë tërthorazi që nuk këndon live.

Ndër të tjera ajo vetë ofendon kolegët e saj duke i quajtur ‘hartistë’ dhe ‘artistët e b***’.

Statusi i plotë
Ne foton e shperndare nga une,ajo me gjuhen jashte e e si me nerva pakez😂,komentoi edhe ky zoteria e donte ta gjente pergjigjen e dicitures,edhe me beri cudi sepse mendon se e kam inatin me DJ , se gjasme ai s’ka luajtur kengen e duhur.
Deri ketu ne rregull, por se si u ndjeva kur e lexova…me shpoi syte ..edhe thashe me vete, po ky akoma se ka marre vesh qe une s’kam pune me DJ? Akoma se di ku boti,qe une s’kam pune me DJ por kam me vete nje ushtri me njerez qe rrine pince ne skene e jashte skene ,me kamiona me foni e inxhinier zeri?
Pastaj thashe,s,ka faj. Ka pare aq shume “hartiste” ne kete vend qe jane live ne skene keshtu reale dmth, por te kenduarin e ben CD-ja. Aq shume e bejne sa tani ketij e shume njerzve kjo gje u duket normale. Aq normale sa as nuk u ben pershtypje qe keta super emrat tane, pa pike turpi thone ne mes kenges ,hajde hops, e zeri I inzizuar vazhdon kendo..
Me pare,çoku mundoheshin ta fshihnin genjeshtren, kurse sot? Fareeeee. Hapur.
Edhe publiku nuk reagon🤔…shkon ne club te degjoje CD, Ose listen direkt nga Utube..ka edhe njerez qe rrine ne skene sa per sy e faqe.
KA NGA ATA QE FLASIN E BEJNE MORAL PER ARTIN, POR PARATE NEPER CLUBE PREFEROJNE TI MARRIN PA U DJERSITUR. SE NORMAL ,LODHET CD-JA.
PSE TE LODHEN ATA( nderkohe kjo eshte detyre ndaj atij qe vjen harxhon kohe e para te te shohe ty).
ORE JU ARTISTET E B…. ESHTE DETYRE MORE TE JENI LIVE. ESHTE A-ja edhe ZH-ja. Eshte si “buka qe behet miell” …mund ti hedhesh Fara e c’te duash, por A-ja eshte mielli.

LEXO EDHE:  Shpërthim i fuqishëm në një pallat në Milano, 5 shqiptarë të plagosur

Provojeni bejeni kete ne ate boten qe aq shume e permendni, ta shohim se si I pari publiku do te kerkoje mbrapsht parate e biletes.
Ju tallni b…deri sa te dale ndonje t’ja u kercase ndonje mikrofonin kokes per mashtrim ( se ashtu ashtu nuk ju duhet ).
Po prisja kete pune ta bente gazetaria jone, por meqe e dine e nuk u behet vone,nuk me ngelet gje tjeter vetem ta them cope. 2018 e akoma te flitet per playback???????
Si ndihen Elita 5 , Aleksander Gjoka e shume te tjere qe perballen me mashtruesit?
Une e thashe meqe ky boti me hodhi poshte punen jo sepse do, por sepse ashtu mendon qe nje kengetar del e ka DJ NGA mbas. Kaq . Keshtu mendon se eshte te kenduarit per publikun.
MUZIKA ESHTE DASHURI. DASHURIA ESHTE OSE NUK ESHTE. ATA QE THONE SE MUZIKA ESHTE DASHURIA E TYRW, ATEHERE PSE E DHUNOJNE SHPIRTIN E TYRE? PER LEKET? ATEHERE NUK DUAN VERTETE