DuaLajm.Com
Flash
Ballina Autorët Postime nga admin

admin

3679 POSTIME 0 KOMENTET

Aplikacioni ARKit nga Apple “ringjall” Samarën, vajzën e “The Ring”

Në shtator të vitit të kaluar, Apple hodhi në treg së bashku me sistemin e fundit iOS të iPhone edhe ARKit, një aplikacion me...

BERAT/ Arrestohet familjari 47-vjeçar, ushtronte dhunë ndaj gruas dhe vajzës (Emri)

Policia e Beratit njofton goditjen e një rasti krimi në familje, ku bashkëshorti dhunonte gruan dhe vajzën. Bëhet fjalë për shtetasin 47-vjeçar, Aldo. D, që...

Dieta me peshk, ideale për rritjen e inteligjencës tek fëmijët

Fëmijët të cilët hanë peshk të paktën një herë në javë bëjnë gjumë më të mirë dhe marrin pikë më të larta në testet...

Shkencëtarët kanë zbuluar teknologjinë që e shëron verbërinë

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, janë gjithsej 285 milionë njerëz në botë të cilët janë krejtësisht ose pjesërisht të verbër. Fatmirësisht shkenca vazhdon të zhvillohet,...

Tanimë e mundur, ky është aplikacioni që ju paguan për të...

Të fitosh para duke ecur? Tani është e mundur. Ky mund të jetë slogani i "Sweatcoin", për momentin i disponueshëm vetëm në Mbretërinë e Bashkuar...

Marifetet e gjuhës së trupit, ja si mund t’i kuptoni ato

Gjuha e trupit siguron një sasi mahnitëse informacioni mbi atë që njerëzit e tjerë janë duke menduar në qoftë se ju dini se çfarë...

Fantazi e shfrenuar, muzikanti regjistron frekuencat e bletëve dhe krijon kompozime

Bletërritësi dhe njëkohësisht muzikanti Bioni Samp ka gjetur një mënyrë të pabesueshme për të kombinuar të dy pasionet e tij më të mëdha. Ai regjistron...

FOTO/ Bleona Qerreti surprizon fansat, tregon “shumë” në pozat e saj...

Këngëtarja Bleona Qerreti ka publikuar foto të "panumërta" në Instagram, mes tyre dhe disa foto bardhë e zi artistike e profesionale. Bleona surprizon vazhdimisht në botën...

EMRI/ Plagosja e 19-vjeçarit në Fier, arrestohet në flagrancë fajtori

Janë zbardhur detaje të reja lidhur me ngjarjen e ndodhur para një dite në fshatin Fermë-Çlirim të Fierit, ku u plagos me armë zjarri Renato...

VIDEO/ Sherr masiv në Bashkinë e Dibrës, përfaqësuesit e PDIU-së “grushtojnë”...

Në Bashkinë e Dibrës ka patur përplasje të forta fizike mes zyrtarëve. Sherri ka ndodhur në ambjentet e brendshme të Bashkisë,gjatë një mbledhje të administratës,...