DuaLajm.Com
Flash
Ballina Autorët Postime nga Dualajm

Dualajm

4287 POSTIME 0 KOMENTET

Recetë Gatimi/ Si të përgatisim kek me mollë?

Përbërësit: 3-4 mollë 2 të verdha veze 150 gr sheqer 180 gr miell 50 gr gjalpë ½ gote qumësht 1 Luge kafeje pluhur pjekës ...

Hani 6 thelpinj të pjekura hudhre dhe shikoni se çfarë do...

Hani 6 thelpinj të pjekura hudhre dhe shikoni se çfarë do të ndodh me trupin tuaj për 24 orë
Hudhra është ushqimi më i dobishëm dhe më i shëndetshëm në planet. Ajo mund të konsumohet si një ilaç natyral për hipertensionin, kolesterolin e lartë,...

Luftë mushkonjave, ja si mund të shpëtoni nga ky insekt i...

Luftë mushkonjave, ja si mund të shpëtoni nga ky insekt i bezdisshëm dhe nga pickimet e tij
Nëse ka një insekt që është me të vërtetë i urryeshëm ajo është mushkonja. Të gjithë i kemi shumë bezdi sidomos kur afron sezoni i...

VIDEO/ Rolls Royce apo Bentley? Beteja shekullore e dy titanëve britanikë

Rolls Royce dhe Bentley janë dy marka britanike automjetesh të cilat janë konkurentë të lashta me njëri me tjetrin. Të dyja këto marka janë pjesë...

Shembja e Teatrit, do të dekretohet ligji nga Meta, ja përgjigja...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte i pranishëm paraditen e sotme në takimin e parë të “Aleancës për Dhurimin e Gjakut”. Meta u pyet sot...

Shkarkimi i 2 gjyqtarëve, Berisha: Edi Rama ka nisur gjuetinë e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas shkarkimit nga detyra të 2 anëtarëve të Gjykatës së Lartë, pasi nuk kaluan vettingun. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Berisha...

Të pish kafe me peshq nëpër këmbë, ja lokalet e çuditshme...

Baret koi janë një atraksion turistik tipik në Vietnam, ku klientët rrethohen nga peshqit. Bëhet fjalë për lokale të mbushur me ujë, ku poshtë tavolinave...

Dëshironi të eliminoni nikotinën që ndodhet në trupin tuaj? Përzieni lëngun...

Është shumë e vështirë për të lënë duhanin. Ky është një zakon që shumë njerëz janë përpjekur të lënë, por zakonisht dështojnë. Disa madje kanë...

Nëse e shihni këtë vizë të bardhë te mishi i pulës,...

Gjithnjë e më shumë gjokse pulash tani kanë ‘vija të bardha’. Trupi njerëzor konsumon mish më shumë se kurrë, sepse mishi i pulës është...

Aksidenti i tmerrshëm në Gjermani/ Nuk mundi t’i mbijetonte plagëve, vdes...

Aksidenti tragjik, i cili ndodhi mëngjesin e së hënës në autostradën gjermane në Dunningen, i mori jetën e dy personave nga Kosova. Valon Memaj 26 vjeç nga...