DuaLajm.Com
Flash
Ballina Autorët Postime nga elidona

elidona

2717 POSTIME 0 KOMENTET

Habit studimi: Sekreti i jetëgjatësisë qëndron tek këmbët

Keni menduar ndonjëherë që sekreti i jetëgjatësisë fshihet pikërisht tek këmbët tuaja? Studiuesit shpjegojnë se këmbët janë themeli i shëndetit tonë. Duke u kujdesur për...

Recetë/ Sallatë me makarona

Përbërësit: 1 makarona 7-8 domate të vogla 1 gotë vaj vegjetal 1 gotë mocarela 4 virshlle kripë Biber i zi ullinj te zinj Hapat: 1. Makaronat zieni, kulloni, virshllet preni në copa të vogla...

2 maska me sodë buke që duhet ti përdorni para se...

Kujdesi për fytyrën është pjesë shumë e rëndësishme e ritualit të mirëmbajtjes për çdo femër, por jo më pak të përjashtuar duhet të ndihen...

‘Siç e ka bërë nëna’, modelja shqiptare shfaqet si kurrë më...

Modelja shqiptare, Aurela Hoxha, kujdeset gjithmonë që paraqitjet e saj të jenë të kuruara deri në detaj, si në veshje apo edhe në grim. Ajo...

Njihuni me 3 shenjat më kokëforta të Horoskopit

Kur bëhet fjalë për të thyer rregullat pak njerëz e kanë këtë guxim. Sipas ekspertëve, njerëzit të cilët u përkasin këtyre 3 shenjave te horoskopit,...

10 shenjat e hershme të atakut kardiak, si ta kuptoni një...

Një në katër persona, mund të vuajë nga sëmundjet e zemrës dhe numri i të prekurve nga këto të fundit, sa vjen e rritet. Shumica...

Ja disa fakte interesante për Shqipërinë sipas të huajve

Blogu i udhëtimeve 'Swedish Nomad', ka renditur disa fakte interesante për Shqipërinë. Për të gjithë ata që dinë më pak për këtë vend, më poshtë...

3 maska të thjeshta në kushte shtëpie për lëkurë të thatë

Ndonjëherë për të zgjidhur problemet me lëkurën, nuk duhet të udhëtojmë shumë larg, mjafton t’i drejtohemi frigoriferit në shtëpi. “Everyday Health” na sugjeron tre maska...

FOTO/ Historitë e femrave VIP që u dashuruan me mafiozët e...

Lidhjet, fejesat dhe martesat e femrave të showbizit ndër vite me djem të fortë e të pasur, kanë marrë rëndësi të posaçme në median...

Rregullorja e re, vjen lajmi i mirë për maturantët ngelës

Pas disa vitesh, matura 2018 vjen me një lajm të mirë për 37 mijë nxënësit. Rikthehet sezoni i vjeshtës për mbetësit, pra maturantët kanë të...