“The Sun” ka shprehur me siguri të plotë, se Mario Balotelli do të rikthehet në Itali, “Seria A”, , por këtë herë për bardhezinjtë, më të cilët do të nënshkruajë kontratën 5-vjeçare. 

Duket se Juentusi, do të jetë shanci i fundit për të shpërthyer në karrierë dhe për t’u rikthyer në Kombëtaren Italiane për Balotellin.

Në fund të këtij sezoni kontrata me francezët do të skadojë, ndaj sulmuesit 27-vjeçar, i është dashur të firmosë një të re, duke mbyllur me sukses atë me Juventus, të paktën për 5 vitet e ardhshme.

Këtë sezon “Super-Mario” ka tejkaluar të gjitha pritshmëritë, duke realizuar 17 gola në Nicë. 

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook