Duket se pas ditëve të mira, monedha europiane ka filluar të lëshojë sërish terren në tregun valutor.

Siç bën të ditur zyrtarisht Banka e Shqipërisë, Euro ka humbur sërish pikë në tregun vendas.

Ndërsa ndryshe ka ndodhur me Dollarin, që vazhdon të njohë rritje, duke fituar 0.04 pikë.

Dollar AmerikanUSD108.62+0.04
EuroEUR124.55-0.09
Poundi BritanikGBP141.86-0.78
Franga ZviceraneCHF109.44+0.11
Jeni Japonez (100)JPY99.74-0.23
Dollari AustralianAUD78.84-0.05
Dollari KanadezCAD82.67+0.03
Korona SuedezeSEK12.020.00
Korona NorvegjezeNOK12.88-0.02
Korona DanezeDKK16.690.00
SDRSDR152.14+0.43
Ari(OZ 1)XAU143463.12-86.15
Argjend(OZ 1)XAG1734.55-5.99
Juani Kinez (onshore)CNY16.14-0.06
Juani Kinez (offshore)CNH16.11-0.04
Lira TurkeTRY20.90+0.02