Ish-kryeministri Sali berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili shkruan se kryebashkiaku Veliaj ka kryer tre prokurorime për sterilizimin e qenve endacakë, me vlerë rreth 500 milionë lekë në total.

Sipas qytetarit, këto para janë vjedhur nga Veliaj, pasi qentë po vriten nga dita në ditë me acid, dhe nuk po sterilizohen.

Statusi i plotë i Berishës

Barbari e padegjuar e Lal Plehut!

-Ai vret me acid qente e qytetit dhe

-vjedh 500 milione leke te sterilizimit te tyre.

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital! sb

“Pershendetje Dr Lal Plehu ka kryer tre prokurime per sterilizimin e qenve endacake. 1. Tetor 2016 rreth 95 milion per 2500 qen. 2. Pak me shume se 200 milion per 4000 qen dhe 3. Maj 2018 210 milion per 4000 qen. Me vleren e tregut me keto shifra sterilizohen 72.000 qen. Pra shikoni cfare vjedhje. Per me teper ata nuk kane sterilizuar fare. Vetem i kane vrare. Ne tirane sk me qen. Shikoni fotot. Ne cdo pamje eshte nje shishe e kuqe. Eshte acid per cimenton. Me acid i vrasin z. Berisha. As me eutanazi por me acid.”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook