Kanë dalë të tjera detaje nga takimi i kreut të PD, Lulzim Basha me nënkryetarët e partisë, Edi Paloka, Edmond Spaho, sekretarin e përgjithshëm Arben Ristani si dhe sekretarin organizativ Eno Bozdo.

Burime nga PD bëjnë të ditur se është vendosur që sot në orën 10:00 të paradites, Basha do të zhvillojë një takim tjetër me aleatët parlamentarë për të përcaktuar datën e protestës opozitare

Në takimin që do të zhvillohet sot, Basha ka thirrur edhe kreun e Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka.

Gajtë ditës së djeshme, Basha zhvilloi një takim në selinë e PD edhe me kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi si dhe me Petrit Vasilin, i cili zgjati rreth 1 orë e 30 minuta.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook