Dita e sotme ka nisur me lajme tronditëse për pushesit e plazheve shqiptare, ku një person ka humbur jetën në plazhin e Sarandës, ndërsa dy të tjerë në Durrës.

Për shkak të këtyre ngjarjeve, Bashkia e Vlorës, përmes një njoftimi në “Facebook”, i ka bërë apel pushuesve të shmangin larjen në det, për arsye të dallgëve të larta.

Njoftimi i Bashkisë Vlorë
📢 Të dashur qytetar dhe pushues në qytetin e Vlorës,duke i’u referuar kohës së sotme🌤 ju lutemi shmagni larjen 🏊‍♂ në det për arsyen e dallgëve të larta 🌊

🗣 Të gjithë bizneset që zotërojnë plazhet në territorin e Vlorës të vendosin flamurin e kuq 🚩

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook