U luajt mbrëmjen e sotme gjysëmfinalja e parë e Kupës së Botës, Rusi 2018 mes Francës dhe Belgjikës.

Është Franca finalistja e parë pasi mposhti me rezultatin e ngushtë 1-0 Belgjikën.

Goli i fitores për francezët u shënua në minutën e 51′ nga Umititi me një goditje me kokë pas topit të krosuar nga goditja e këndit.

Franca do të ndeshet me fituesin e dalë nga çifti Kroaci-Angli.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook