Kanë përfunduar 6 nga ndeshjet e javës së 20 të Serie A, ku spektakli nuk ka munguar.

Surpriza e kësaj jave mund të cilësohet fitorja e dytë rradhazi e Beneventos ndaj Sampdorias me rezultatin 3-2.

Edhe pse pjesa e parë përfundoi në favor të Sampdorias, në pjesën e dytë lojtarët e Beneventos përmbysën gjithçka, duke vulosur shifrat përfundimtare në 3-2.

Pas humbjes në ndeshjen e kupës ndaj Atalantës, Napoli mposhti Veronën me rezultatin e pastë 2-0, duke shkuar në kuotën e 51 pikëve në vendin e parë.

Një fitore të rëndësishme ka arritur dhe Lazio duke shkatërruar Spalin me rezultatin 2-5.

Pas fitores në kupë ndaj Interit, Milan arriti një fitore të vuajtur ndaj Crotones me rezultatin 1-0, me golin e shënuar nga Bonucci pas një gafe të portierit të Crotones.

Ndeshjet e tjera: 

Tabela e klasifikimit: