Shumë gra nuk i dëshirojnë qimet në zonat e dukshme të trupit, si për shembull: në duart e tyre, këmbët dhe fytyrë.

Kjo i bën ata të ndjehen të parehatshme, të zënë ngushtë dhe pa vetëbesim. Ky telash duket për shkak të disa elementeve si: cikli i menstruacioneve të parregullta, mosbalancimi i hormoneve brenda trupit, për shkak të shtatzënisë ose përdorimi i barnave.

Në ditët e sotme, ka teknika të ndryshme për të hedhur qimet e padëshiruara: elektrolizë, depilim, heqjen e flokëve të lazerit, etj.

Por, për fat të keq, ato mund të jenë shumë të shtrenjta dhe shumë femra nuk kanë mundësi për të përballuar një gjë të tillë. Për fat të mirë, për ju ka trajtime të shumta konvencionale natyrore dhe këtu, ne do t’ju ofrojmë një në secilën prej tyre!

Ju mund ta përdorni atë pa asnjë efekt anësor dhe është mijëra herë më lirë sesa strategjitë në dispozicion nga klinikat e bukurisë.

Provoni recetën tonë!

Ju duhet:

1 lugë gjelle jod 2%

1 filxhan vaj për foshnja

Udhëzimi dhe vigjilenca:

1. Së pari, përzieni mirë substancat. Pastaj, fërkoni pjesën e trupit ku keni qime me këtë kombinim për disa minuta.

2. Për 5 minuta lëreni vajin të japë efektin në pjesën e trupit ku e aplikoni.

3. Më pas fshijeni atë me një pëlhurë të lagësht.

LEXO EDHE:  Zhduken dy adoleshentet në Tiranë, ja dyshimet e policisë dhe familjarëve

4. Ky vaj do të parandalojë bumin e qimeve tuaja dhe gjithashtu ju do të shpejt të vini re se qimet e padëshiruara do fillojnë të zhduken!

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook