Një infermiere shtatzënë mund të humbte fëmijën e saj të palindur, pasi një e moshuar e goditi atë me një shufër metalike në spital.

Ngjarja ka ndodhur në jug-perëndim të Kinës.

Pensionistja ishte e mërzitur që infermierja kishte bërë që mbesa e saj të qante derisa ajo i hoqi gjilpërën.

Thuhet se infermierja 29-vjeçare është gjashtë muaj shtatzënë dhe tani po ballafaqohet me mundësinë e një dështimi për shkak të incidentit.

Videoja e incidentit në provincën Sichuan tregon infermieren duke argumentuar me disa anëtarë të familjes në një spital të kujdesit shëndetësor të lindjes dhe fëmijës në rrethin e Chunqing të shtunën rreth orës 10:30.

E zemëruar, gjyshja papritmas kapte shufrën e infuzionit dhe e goditi infermieren me të.

Ajo ra në tokë pas bllokimit të goditjes dhe u pa duke kapur stomakun e saj të rrumbullakosur, duke u shfaqur në dhimbje.

Infermierja, e identifikuar si Peng Jing, tha për china.com se fëmija i sëmurë nuk do të ndalet duke qarë kur ajo po i injektonte gjilpërën.