Ish-kryeministri Sali Berisha edhe ditën e sotme ka vijuar me postimin e mesazheve denoncuese që vijnë nga qytetarë anonimë.

Në mesazhin e radhës Berisha ka publikar një rast ku denoncohen punonjës të Policisë së Shtetit që kanë lidhje krimin.

Në mesazhin e publikuar nga Berisha përmenden dhe emra konkretë që janë nga radhët e policisë dhe sipas denoncuesit këto persona edhe pse me precedentë penalë vijojnë ende të punësuar në policin e shtetit.

Postimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Denoncohen lidhjet e narkopolicise me krimin! sb

pershendetje z.Berisha ju uroj shendet.
jam nje punonjes i vjeter policia ne komisariatin nr4 tirane. cfar nuk po behet ketu ne kete komisariat me ne krye shefin e krimeve Erjon Dani.
shefi i krimeve mban ne pun agjent krimesh me precedent penal. mban ne pun nje Agjent si Giljon Lame qe eshte i perjashtuar nga radhet e policis per shum denoncime qe kan ardhur ne shkb prokurori dhe polici. Giljon Lame nuk ja dhan certifikaten e sikuris dhe eshte i skualifikuar nga radhet e policis pasi e hoqen nga drejtoria ku punonte tek operacionalija dhe do shkarkohesh nga puna. nderhyn shefi jon qe e ka mik shpije dhe emer ne pune ketu tek komisariati nr4 nderkoh qe ky ishte i skeduar nga radhet e policis. Madje Famozi Giljon akuzohet per gjobvenie akuzohet per rrafie dhe per pervetsim prone me an te mashtrrimit. te gjitha keto ceshtje i ka mbyllur babai i vet Spartak Lame eshte i perkdheluri i rilindejes dhe bemet e birit vet kriminel me armen e shtetit ne brez i mbyll 1 e nga 1. Giljon lame ka disa raste te njepasnjeshme ne prokurorin e tiranes dhe te gjitha ceshtjet i mbyll i jati vet. si mund te rrij nje polic i inkriminuar ne radhet e policis si mund te rrij nje njeri si Giljon lame ne radhet e policis si mundet Shefi i krimeve Erjon Dani dhe shefi i komisarjatit Agim Hoxha mbajn nje njeri te inkriminuar dhe te xhytur ne krime vjedhje zhvatje pervetsim prone me an te mashtrrimit e shum e shum te tjera. si mundet shefi i komisarjatit Agim Hoxha mban ne pun kete palo polic pa certifikat sigurie dhe te skualifikuar nga radhet e polices. sinqerisht z.Berisha na vjen zor jemi nje pjes e policis aty qe jemi te vjeter dhe keta palo polic po na nxijen punen shum vjecare. si mund nje shef krimesh dhe shefi komisariatit te mbajn ne pun kete Ordiner me plot gojen qe e mbajn te fshehet skualifikimin nga radhet e policis. z.Berisha shpresojm qe ministri ri do veri dor mbi kupolen e policis se ketu tek komisarjati nr4 jan mbledhur te gjith policet e korruptuar me ne Grye Giljon Lamen qe naten vendos gjoba dhe ben vjedhje me motorr te shtrir dhe me pistoleten e punes ndersa diten ben si polic. eshte per te ardhur keq ku eshte katandisur komisarjati nr4. Shefi i krimeve dhe Shefi i komisarjatit nse ndihen te paster ateher le te nxierin Certifikaten e Siguris te Giljon Lames dhe me cfar arsye e mbajn akoma ne polici. i bej thirrje drejtorit te pergjithshem dhe z.minister te hetojn Kush eshte Giljon lame dhe pastaj te vendosin a ben ai per policin apo jo. faleminderit Doktorr te uroj gjith te mirat.