Ish-kryeministri, Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, për sa i përket mos ndëshkimeve të personave që kanë kryer vepra të rënda penale.

Qytetari i shkruan Berishës se në qytetin e Krujës, 15 persona të cilët kanë bërë vrasje nuk janë hetuar nga Prokuroria, e cila ka mbyllur dosjet për mungesë provash.

Postimi i plotë
15 vrases qarkullojne te lire ne Kruje,
Narkopolicia apo Xhafopolicia i mbron ata!

Lexoni mesazhin e qytatarit dixhital. sb

“Mirembrema z Berisha.
Duke nigjuar znj prokurore Arta marku dhe pytjet e z deputet Nasip naco mbi krimin ne vite e kontigjentin kriminal ne vite qe eshte i identifikuar e qe eshte i pa ndeshkuar nga prokuroria e nga gjykatat e policia te vjen ne mendje ne rrethin e krujes ka mbi 15 vrasje ku autoret jan te identifikuar nga policia si nga provat shkresore ashtu dhe nga rrethanat e krimit,por dosjet jan pushuar per munges provash ose nuk ka prova te mjaftueshme duke mos ju dhen mundesi deshmitareve e familjarve te viktimave per te folur. Kjo eshte nje ane e drejtesise e dyta keta vrases te pa arrestuar te imunizuar nga drejtesia kan perseritur te njejten veper jan kthyer ne tmerr per popullaten me kercenime vrasje gjobvenie grabitje etj dhe disa prej tyre jan kry bashkie, drejtora administrate, inspektor institucionesh etj .ulsi manja tha po tu dim adresen vrasesve i arrestojm . Sot ne cdo ngjarje qe ndodh nuk kemi kontigjent te ri por kontigjent krimi serial pra vetem qyteti i krujes ka 15 vrases ose 15 vrasje me fajtor viktimat.”

LEXO EDHE:  Masa të rrepta në Tiranë, 16 persona në pranga vetëm në 24 orë. Thyen rregullat e qarkullimit rrugor

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook