Ish-kryeministri, Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në Facebook disa fotografi të lëvizjes së dhjetorit të vitit 1990.

Berisha ka përkujtuar Lëvizjen Studentore ku studentët me në krye Azem Hajdarin paraqiten në sheshin e qytetit Studenti para shqiptarëve dhe botës kërkesat e tyre për lirinë demokracinë dhe Shqipërinë si e gjithë Europa.

Postimi i Berishës:

Album me foto të Lëvizjes Studentore!

Si sot 27 vite më parë, studentët me në krye prijësin e tyre Azem Hajdari, paraqiten në sheshin e qytetit para shqiptarëve dhe botës, në sheshin e qytetit Studenti, kërkesat e tyre për pluralizmin politik, lirinë, demokracinë dhe Shqipërinë si Europa.

Nderim të madh studentëve të dhjetorit 1990 dhe liderit të tyre legjendar Azem Hajdari! Azem ti je gjallë! sb

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”552″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook