Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar me denoncimet në rrjetet sociale edhe gjatë ditës së sotme. 

Përmes një statusi në “Facebook”, Berisha ka publikuar foton e një qytetari dixhital, i cili shprehet se një avion i vogël u nis nga Tepelena drejt Italisë.

Sipas qytetarit, edhe këtë vit parcelat e kanabisit kanë vijuar të kultivohen në zonën e Memaliajt dhe Buzit.

Statusi i plotë
Tepelena perseri kryeqytet i kanabisit ne Europe!

Narkoflota çdo dite transporton mallin drejt Italise! sb

“Pershendetje dr denoncoj sapo ska shum qe u nis avjon i vogel me mall drejt Italise nisja nga Tepelena, Kete vite parcelat e kanabisit nga krahu i Memaliajt drejte Buzit jane e sa ç’ishin ne vitin 2016”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook